Lake Local
LLSD
Last updated:
4/25/2024 1:37 pm
Calendar
Reports
Sign In
more
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
May
2018
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
29
9:45a
Holy Spirit Parish School of Religion
10:30a
Passion Church
11:45a
Field Trip - HPAC Scholar's Day
30
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:00a
AIR Testing
8:25a
AIR 8th Grade Testing
9:00a
The Bus Stops Here Project
9:17a
Drama Class
9:30a
Field Trip - HS Orchestra Performance for Lake Elementary
9:45a
Symphonic Winds performance at Lake Elementary
10:30a
Field Trip - Art Partner
12:01p
Drama Class
1:00p
6th Grade Incentive Day
2:30p
Power of the Pen Meeting
2:30p
Speech Contest
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Volleyball (HS) Open Gym
2:45p
Volleyball (MS) Open Gym
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:15p
BTEN-V vs. St. Vincent/St. Mary (Senior Night)
5:00p
BB-9 vs. Louisville
5:00p
BB-JV vs. Louisville
5:00p
BB-V at Louisville
5:00p
SB-JV/SB-V at Louisville
5:00p
TR-MS at Perry Edison
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Accounting Work Night
6:00p
Band (HS) Banquet
6:00p
Lake YMCA Adult Women's Basketball League
6:30p
BLAX vs. Orange High School
6:30p
Girl Scout Troop 60547 Meeting
6:30p
Lacrosse Girls - Team Feed
7:00p
Boys Basketball Open Gym
1
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:30a
7th Grade (White) Review
8:15a
Air Testing 7th Grade
8:30a
LAB Recognition (HS)
9:00a
YMCA Tennis
9:17a
Drama Class
9:45a
Lake Elementary Field Trip
10:00a
Army Recruiter
10:09a
Mentoring
11:00a
Choir Rehearsal
12:00p
Field Trip - SCESC Career Fair (Health TP)
12:01p
Drama Class
2:30p
LMS Talent Show Practice
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Choir Boosters Meeting
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
BTEN-JV vs. Jackson
4:30p
BTEN-V at Jackson
4:30p
Girls Basketball Open Gym
4:30p
TR-HS at Green
5:00p
BB-9 vs. St. Chagrin Falls
5:00p
BB-JV vs. St. Vincent-St. Mary
5:00p
BB-V at St. Vincent Mary
5:00p
SB-JV/SB-V vs. Canton McKinley (Double Header)
6:00p
BLAX at Southeast
6:00p
Girl Scout Troop 60513 Meeting
6:00p
Girl Scout Troop 60594 Meeting
6:00p
Lake YMCA Adult 3 on 3 Basketball League
6:30p
Choir (HS) Spring Concert
7:00p
GLAX vs. Green
7:30p
Choir (HS) Banquet
2
HS 2-hour Delayed Start
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:00a
LHS Staff PD - Donuts
8:15a
Air Testing 7th Grade
9:00a
Field Trip - All in Social Justice
10:00a
Jostens - Cap & Gown Distribution
10:37a
Drama Class
11:00a
Henderson
11:09a
Air Force Recruiter
12:15p
Field Trip - SCESC Career Fair (IT/GenYes)
1:01p
Drama Class
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Volleyball (HS) Open Gym
2:45p
Volleyball (MS) Open Gym
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Esports Club
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:15p
BTEN-JV at Copley
4:15p
BTEN-V vs. Copley
5:00p
BB-9 vs. St. Ignatius
5:00p
BB-JV vs. St. Ignatius
5:00p
BB-V at St. Ignatius
5:00p
SBJV/SB-V at Jackson
5:00p
Softball - Pictures
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:15p
Lacrosse - Team Feed
6:30p
Girl Scout Troop 60503 Meeting
6:30p
Lake YMCA Open Volleyball
3
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
9:00a
Administrative Team Meeting
9:00a
UE Kindergarten Field Trip Akron Zoo
9:17a
Drama Class
9:45a
Lake Elementary Field Trip
10:00a
Jostens - Cap & Gown Distribution
10:00a
National Guard Recruiter
10:09a
Mentoring
12:00p
SPARCC Mtg
12:01p
Drama Class
1:30p
LMS - Reward Day
2:30p
Food Culture Club
2:30p
Power of the Pen Meeting
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Boys Basketball Open Gym
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Esports Club
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:15p
BTEN-V at Highland (Medina)
4:30p
Girls Basketball Open Gym
5:00p
BB-V at McKinley
5:00p
SB-V,SB-JV at Green
5:00p
TR-MS - Federal League Meet
6:00p
GLAX vs. Glen Oak
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:00p
Top 25 Banquet
6:00p
Uniontown Elementary Third Grade Program
4
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
LHS Staff/Faculty Breakfast
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:15a
MS Gym Class
7:30a
LMS Talent Show
8:30a
Senior Cap and Gown Distribution
9:00a
Administrative Team Meeting
9:00a
HE 3rd gr to Walsh University
9:00a
UE 3rd Grade Field Trip - Walsh University
9:00a
UE 3rd Grade Field Trip - Walsh University
9:00a
UE Popcorn Day
9:17a
Drama Class
9:45a
Lake Elementary Field Trip
10:00a
Senior Walk to Uniontown Elementary/Lake Elementary
10:05a
Anchor Club
10:20a
Senior Walk to Hartville Elementary/Lake Elementary
10:30a
Senior Class Picnic
11:00a
UE Principal's Cookout
11:33a
Anchor Club
12:01p
Drama Class
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
TR-HS - 7th Annual Rock'em Relays
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:15p
BTEN-JV vs. Louisville
4:15p
BTEN-V at Louisville
5:00p
BB-9 vs. McKinley
5:00p
BB-JV vs. Canton McKinley
5:00p
BLAX- JV/V at Jackson
5:00p
SB-JV/SB-V vs. Solon (Senior Night)
6:30p
LMS Talent Show
7:00p
BB-v at Mckinley
5
10:00a
Track Practice (HS Throwers)
11:00a
BB-V Lake Center
12:00p
BB-JV at Wadsworth
12:00p
Lake Youth Lacrosse - Showcase
1:00p
BB-9 at Massillon
4:00p
Lake Youth Football
5:00p
USA Wrestling Ohio Freestyle/Greco Roman Tournament
6:00p
Prom
6
6:00a
USA Wrestling Ohio Freestyle/Greco Roman Tournament
10:30a
Passion Church
7
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:30a
AP Chemistry Exam
9:17a
Drama Class
10:15a
Lake Middle School Staff Luncheon
12:00p
Board of Elections Delivery/Set-Up
12:01p
Drama Class
2:30p
Book Preview Set
2:30p
Power of the Pen Meeting
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Volleyball (HS) Open Gym
2:45p
Volleyball (MS) Open Gym
3:00p
Auxiliary Rehearsal
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Dance Team Tryouts
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
TR-HS vs. Canton McKinley (Senior Night)
4:30p
TR-HS vs. Glen Oak
5:00p
BB-9 at Firestone
5:00p
BB-V vs. Marlington (Senior Night)
5:00p
Drumline Rehearsal
5:00p
SBJV/SB-V at North Canton Hoover
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Orchestra (HS) Banquet
6:30p
Girl Scout Troop 60547 Meeting
6:30p
Girl Scout Troop 60595 Meeting
7:00p
Boys Basketball Open Gym
8
6:30a
Board of Elections
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:30a
LHS Spanish Language and Culture Exam
8:43a
Choir (7th & 8th Grades) Spring Concert Rehearsal
9:00a
BTEN-V - Sectional Tournament
9:00a
YMCA Tennis
9:17a
Drama Class
10:09a
Mentoring
11:30a
AP Physics 1 Exam
12:01p
Drama Class
2:30p
Speech Contest
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Dance Team Tryouts
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
TR/JV-HS - Federal League Championship Meet
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
Girls Basketball Open Gym
5:00p
BB-V - Sectional Tournament vs. Hoover
5:00p
SBJV/SB-V vs. Green
5:15p
BLAX- JV/V vs. Wadsworth
6:00p
GLAX at Hoban
6:00p
Lake YMCA Adult 3 on 3 Basketball League
6:30p
Girl Scout Troop 61012 Meeting
7:30p
Choir (7th & 8th Grades) Spring Concert
9
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Senior Class Officers
7:30a
AP English Lit. and Comp. Exam
9:00a
Pro Football Hall of Fame 5th Grade Field Trip
9:17a
Drama Class
10:00a
Soap Box Derby - Team Day
10:00a
Speech Contest
11:30a
AP Physics 2 Exam
12:01p
Drama Class
1:00p
Counselor/Admin Meeting
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Volleyball (HS) Open Gym
2:45p
Volleyball (MS) Open Gym
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Dance Team Tryouts
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:30p
St. Paul's Spring Pride - Practice
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
BTEN-JV at Hoover
5:00p
BB-9 at Perry
5:00p
BB-JV at Perry
5:00p
BB-V vs. Perry
5:00p
Cheer Open Mat
5:00p
SB-V - Sectional Tournament - Lake vs. Kenmore-Garfield
5:00p
Tippel - English Senior Showcase
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:30p
Lake YMCA Open Volleyball
7:00p
Lake Middle School Student Recognition
10
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Senior Class Officers
7:30a
6th Grade Island Party
7:30a
Band (7th/8th Grades) Rehearsal
9:00a
Pro Football Hall of Fame 5th Grade Field Trip
9:00a
Secondary Principal's Meeting
9:00a
UE 1st Grade Field Trip - Barberton Theater
9:17a
Drama Class
12:01p
Drama Class
2:30p
Power of the Pen Meeting
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Boys Basketball Open Gym
2:45p
LMS/LHS Department Chair Meeting
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Dance Team Tryouts
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:30p
BTEN-V - Sectional Tournament
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
5:00p
BB-9 vs. Perry
5:00p
BB-JV vs. Perry
5:00p
SB-V,SB-JV at Canton Dover
5:00p
SB-V - Sectional Tournament vs. Hoban
6:00p
BB-V at Perry
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:30p
Lake Elementary LAB Recognition Program (Grades 4 & 5)
7:00p
Lacrosse - Team Feed
7:30p
Band (7th/8th Grades) Spring Concert
11
Last Day for LHS Seniors
TBD
MS OMEA Large Group
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:15a
MS Gym Class
7:30a
7th/8th Grade Assembly
7:30a
AP US History Exam
8:50a
HE & LE Exceptional Olympics
8:50a
LHS Field Trip - Exceptional Olympics
9:00a
HE 1st gr Quail Hollow
9:00a
UE 3rd Grade Field Trip - Walsh University
9:17a
Drama Class
10:05a
Anchor Club
11:33a
Anchor Club
12:01p
Drama Class
1:00p
HE Kindergarten Picnic in Park
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
America Day
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:30p
St. Paul's Spring Pride - Practice
3:30p
UE Spirit Sale Delivery
3:45p
Baseball/Softball Practice
4:00p
TR/Varsity-HS - Federal League Championship Meet
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
BB-V at Glen Oak (Double Header)
5:00p
BB-9 vs. Glen Oak
5:00p
BB-JV vs. Glen Oak
5:00p
GLAX vs Western Reserve Academy (Senior Night)
6:30p
BLAX vs. Cleveland Height (Senior Night)
9:00p
Lake YMCA Middle School Madness
12
TBD
MS OMEA Large Group
10:00a
SBJV/SB-V vs. Canfield
12:00p
BLAX - Regional Qualifying Tournament at Orange
1:00p
NHS - Alumni Football Game
5:00p
BB-JV vs. Fairless
6:00p
BB-V - Fairless
7:00p
NHS - 'Walk for Zach" - Light up Walk
7:00p
St. Paul's Spring Pride
13
10:30a
Passion Church
3:00p
St. Paul's Spring Pride
14
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
8:25a
LHS Field Trip - Soap Box Derby Team Day
8:50a
Lake Elementary Field Day
8:55a
4th Grade Field Day
9:15a
LMS Lake Librarian Speaker
9:17a
Drama Class
12:01p
Drama Class
2:00p
BB-V - Sectional Tournament vs. Jackson
2:30p
Book Preview Set
2:30p
Power of the Pen Meeting
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
Auxiliary Rehearsal
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
4:00p
Cheer Tryouts (HS & MS)
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
5:00p
Drumline Rehearsal
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
SB-JV,SB-V vs. Glen Oak
6:00p
UE PTO Meeting
6:30p
Legal Studies - Class of 2020 Parent Meeting
6:30p
Orchestra Meeting
7:00p
BLAX - Regional Qualifying Tournament at Chagrin Falls
7:00p
Boys Basketball Open Gym
15
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:30a
AP Calculus AB and BC Exams
7:30a
Drama Class
8:45a
HE Kdg Akron Zoo
8:50a
Lake Elementary Field Day
8:55a
5th Grade Field Day
9:00a
YMCA Tennis
9:17a
Drama Class
10:00a
Army Recruiter
11:30a
AP Computer Science
12:00p
HE 1st gr Picnic in Park
12:01p
Drama Class
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
4:00p
Cheer Tryouts (HS & MS)
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
Girls Basketball Open Gym
5:00p
BB-V at Hoover
5:00p
SB-V vs. Green
6:00p
Girl Scout Troop 60594 Meeting
6:00p
Lil'Trackster
6:30p
Girl's Golf Parent Meeting
16
HE Celebration of Learning
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:30a
AP English Language and Composition Exam
9:17a
Drama Class
10:00a
Air Force Recruiter
12:01p
Drama Class
2:30p
Power of the Pen Meeting
2:30p
SB-V - District Tournament vs. Louisville
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
4:00p
Cheer Tryouts (HS & MS)
4:00p
TR/Varsity-HS - Ohio State Districts
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
5:00p
BB-9 vs. McKinley
5:00p
BB-JV vs. Canton McKinley
5:00p
BB-V at Mckinley
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:30p
Lake YMCA Open Volleyball
7:00p
Baccalaureate Ceremony
17
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:00a
MS - Field Day
8:30a
8th Grade Incentive Day
8:30a
8th Grade Incentive Day
9:00a
Elementary Principal's Meeting
9:00a
Senior Class Officers
9:17a
Drama Class
10:00a
LMS - 8th Grade Recognition
10:00a
National Guard Recruiter
11:00a
HE 3rd Gr Picnic in Park
11:00a
UE Class Picnic
12:00p
7th Grade Character Awards (blue team)
12:01p
Drama Class
1:00p
Martin Band Performance
2:30p
Kosman - Cleaning
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Boys Basketball Open Gym
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Esports Club
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:45p
Labor/Management Group Meeting
4:00p
Cheer Tryouts (HS & MS)
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
4:30p
Girls Basketball Open Gym
5:00p
SB-V at GlenOak
5:30p
GLAX - Regional Qualiftying Tournament at Kenston
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:00p
Senior Recognition Ceremony
7:00p
Band Booster Meeting
18
End of 9 Weeks
Last Day for Students
6:30a
Lake YMCA Before School Childcare
6:45a
Lake YMCA Before School Childcare
7:00a
MS - Field Day
7:15a
MS Gym Class
7:30a
AP Microeconomics Exam
7:30a
LHS Graduation Practice
8:30a
8th Grade Incentive Day
8:30a
8th Grade Incentive Day
9:00a
Senior Class Officers
9:17a
Drama Class
10:00a
LMS - 8th Grade Recognition
11:00a
6th Grade Incentive Day
11:00a
HE 2nd Gr Picnic in Park
11:30a
AP European History Exam
12:01p
Drama Class
12:30p
APEX Testing
2:30p
Track Practice (HS)
2:30p
Track Practice (MS)
2:45p
Cheer Tryouts (HS & MS)
3:00p
Boys Tennis Conditioning/Practice
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
3:00p
Lake YMCA After School Childcare
4:00p
TR/Varsity-HS - Ohio State Districts
4:00p
Track Practice (HS Throwers)
19
LHS Graduation - Class of 2018
1:00p
Graduation - Symphonic Winds
1:30p
Choir Trip to Graduation Ceremony
3:00p
LHS Graduation Ceremony
20
10:30a
Passion Church
21
No School for Students/Staff Work Day
Custodial Office
7:45a
LLSD - Safety/Security Meeting
8:00a
Special Education - Meeting
9:00a
Drumline Rehearsal
1:00p
Athletic Office - Coach's Meeting
5:00p
SB-V vs. Perry
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Lake YMCA Adult Women's Basketball League
7:30p
Board of Education Regular Meeting
22
Custodial Office
7:30a
Cedar Point - Band & Orchestra
7:45a
LLSD - Safety/Security Meeting
8:00a
Special Education - Meeting
9:00a
YMCA Tennis
6:00p
Girls Basketball Open Gym
6:00p
Soccer - Meet the Coach
6:00p
Stark County District Library - FOL Meeting
23
Custodial Office
7:15a
LHS Faculty Meeting
8:00a
PD Tech Day
9:00a
Football (Youth) Skills Camp
4:00p
TR/Varsity-HS - Ohio State Regionals
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:30p
Lake YMCA Open Volleyball
24
Custodial Office
8:00a
Lake Elementary - 2nd Grade Teacher's Meeting
9:00a
Football (Youth) Skills Camp
6:00p
Girls Basketball Open Gym
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
25
Custodial Office
7:30a
PenOhio State Tournament for Power of the Pen Team
8:00a
Lake Elementary - 2nd Grade Teacher's Meeting
4:00p
TR/Varsity-HS - Ohio State Regionals
26
Custodial Office
27
10:30a
Passion Church
28
Custodial Office
HS Administration
5:45p
Girls on the Run Club
6:00p
Lake Athletic Booster Club Meeting
6:00p
Lake YMCA Adult Women's Basketball League
29
Custodial Office
HS Administration
8:00a
Summer PE
8:00a
Summer School (Grades 9-12)
9:00a
Drumline Rehearsal
9:00a
YMCA Tennis
10:00a
Girls Basketball Open Gym
6:00p
Spring Sports Recognition Night
30
Custodial Office
HS Administration
8:00a
Summer PE
8:00a
Summer School (Grades 9-12)
9:00a
LMS - English Department Meeting
10:00a
Summer PE Trip - Canal Fulton Canoe Livery
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
6:30p
Dance Team - Parent Meeting
6:30p
Lake YMCA Open Volleyball
31
Custodial Office
HS Administration
8:00a
Summer PE
8:00a
Summer School (Grades 9-12)
10:00a
Girls Basketball Open Gym
4:00p
TR/Varsity-HS - Ohio State Championship
5:30p
Cheer Parent Meeting
5:30p
Cheer Parent Meeting
6:00p
Lake YMCA Adult Men's Basketball League
1
Custodial Office
HS Administration
TR/Varsity-HS - Ohio State Championship
8:00a
Summer School (Grades 9-12)
8:30a
Lake Elementary - Language Arts Meeting
9:00a
Administrative Team Meeting
9:00a
Boys Basketball
9:00a
Lake Elementary - Math Meeting
9:00a
Summer PE Trip - Rolling Greens and Clearwater
2
Custodial Office
HS Administration
TBD
TR/Varsity-HS - Ohio State Chamionship
12:00a
TR/Varsity-HS - Ohio State Championship
10:00a
Girls Basketball Open Gym